Üniversitemiz İle Yüksekova Ziraat Odası Başkanlığı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz İle Yüksekova Ziraat Odası Başkanlığı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı
12 Eylül 2023
Rektörlük makamında düzenlenen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş ve Yüksekova Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Perviz Geçirgen katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında; iki kurum arasında iletişimi güçlendirmek, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, iş birliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler /projeler hazırlamak, tarımsal alanda ve sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmek, ortak eğitimler düzenlemek suretiyle koordinasyon ve iş birliği yapılması hedeflenmektedir.

 

İmza töreninin ardından konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, “İmzaladığımız protokol Yüksekova Ziraat Odası ile şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da daha aktif ve sonuç odaklı çalışmalar yürütmemize vesile olacaktır. Hakkari Üniversitesi olarak İlimizin daha çok gelişmesi için Sivil Toplum Kuruluşlarımızla beraber güzel hizmetler yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 

Yüksekova Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Perviz Geçirgen ise “Üniversitemiz öncülüğünde çiftçilerimize ve bölge halkımıza ekonomik destekler sağlamak amacıyla böyle bir iş birliği protokolü imzaladık. Bizlere vermiş olduğu katkı ve desteklerden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş’e çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

 

 

Haber Galeri