Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2020 Başvuruları Başladı

09.04.2020

Girişimciliğin ve KOBİ’lerin desteklenmesinde ulusal, bölgesel veya yerel düzeydeki iyi uygulamalar Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile 2006 yılından beri ödüllendiriliyor. Avrupa Komisyonunun sponsorluğunda 2006 yılından beri düzenlenen Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri yarışmasına AB üyesi ülkeler ile COSME Programındaki İzlanda, Sırbistan ve Türkiye katılıyor. Ödül programına, Avrupa düzeyinde, 10.000’den fazla yeni işletmenin kurulmasını destekleyen binlerce proje başvurdu.Programın amacı işletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek ve paylaşmak, girişimcilerin rolü hakkında Avrupa çapında farkındalığı artırmak ve potansiyel girişimcilere ilham vermek ve cesaretlendirmek.

 

Ulusal, bölgesel veya yerel düzeyde girişimciliğin ve KOBİ’lerin geliştirilmesine yönelik yaratıcı ve başarılı model ve projeler geliştiren ve uygulayan kurum/kuruluşların katılabileceği ödül yarışması bu yıl Avrupa Komisyonu tarafından verilen karar doğrultusunda altı kategoride gerçekleştirilecek.

 

2020 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerine başvurular  1 Haziran 2020 tarihine kadar KOSGEB İdaresi Başkanlığı’na yapılacaktır..

 

Detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/7444/avrupa-girisimciligi-tesvik-odulleri-2020-basvurulari-basladi

https://blogs.ec.europa.eu/promotingenterprise/category/european-enterprise-promotion-awards/