2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Çağrısı

21.02.2020
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca ön lisans ve lisans öğrencilerinin, ülkemizin ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda bilimsel çözümler üretmelerini ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini arttıracak projeler geliştirmelerini teşvik etmek amacıyla "2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları" düzenlenecektir.
 
Bu yarışmaların temel amacı, gençlerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamaktır. Sahip olduğunuz özgün fikirlerin bu yıl sizler için belirlediğimiz temalar ile ilişkilendirilmesini araştırma projesine dönüştürmeniz beklenmektedir. Yarışma sonunda verilen ödüller bu yarışmanın amacı değil, siz değerli öğrencilerimizi bilimsel çalışma yapmaya motive eden bir araçtır.
Akıllı Şehirler ve Ulaşım, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Eğitim, Enerji ve Çevre, Gıda ve Tarım, Makine İmalatı ve Otomotiv, Sağlık, Savunma, Uzay ve Havacılık, Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorilerinde ve 30 farklı tematik alanda düzenlenmekte olan yarışmanın ilanı www.tubitak.gov.tr/bideb/2242 adresinde yayınlaşmış olup, başvurular 18 Şubat - 16 Mart 2020 tarihleri arasında ebideb.tubitak.gov.tr adresinden çevrimiçi olarak alınmaktadır.
Bu kapsamda Proje Çağrı Metni ve Proje Rehberi aşağıda sunulmuştur. Siz değerli öğrencilerimizi bilime açılan heyecan dolu bu etkinliklere katılmaya davet ediyor, bu süreçteki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Aşağıdaki listeden ilgili dokümanlara ulaşabilirsiniz...
Dosya Adı İşlem
2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Çağrı Metni
İndir
2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Proje Rehberi
İndir