E-Marefa Islamic Studies and Arabic Literature Veritabanı (İslam Araştırmaları ve Arap Literatürü)
E-Marefa
Arap dünyasının en prestijli akademik yayıncıları tarafından hakemli dergilerde yayınlanan tam metin makalelere, istatistiklere, tezlere erişim imkanı sunmaktadır. Marefa, Ürdün’de “World Company for Digital Content” tarafından yönetilen bir Arap elektronik veritabanıdır. Bu şirket Arap dijital içeriği ve bilgi sağlamada uzmanlaşmıştır.
Islamic Studies and Arabic Literature (İslam Araştırmaları ve Arap Literatürü)
Arap dili ve edebiyatı çalışmaları ile ilgili çeşitli kaynaklar sağlayan bir veritabanıdır. Veritabanı ayrıca İslami araştırmalar ve karşılaştırmalı dinlerle ilgili çeşitli kaynaklardan oluşmaktadır.
Hukuki ve İslami Fıkıh Kaynakları
Bir veya daha fazla ülkeyi ilgilendiren yasa ve yönetmeliklerle ilgili çeşitli kaynaklar içeren bir veritabanıdır. Aynı zamanda uluslararası hukuk, karşılaştırmalı hukuk ve örgütsel hukuk hakkındaki kaynakları da içerir.
Veritabanı ayrıca; İslami fıkıh üzerine, özellikle yasalar ve hukuki konularda, İslami fıkıhın karşılaştırmalı çalışmaları ve pozitif kanunlarla ilgili farklı kaynaklar sunmaktadır. Bu koleksiyon aşağıdakiler gibi farklı doküman türlerini içerir:
  • 26,200 Makale & Rapor ( tam metin )
  • 6,600 E-kitap ve kitap bölümü ( tam metin )
  • 5,900 Yüksek Lisans & Doktora Tezi ( tam metin )
  • 12,000 e-kitap & Kitap Bölümü
  • 11,400 Kitap Değerlendirmesi
 
Erişim için TIKLAYINIZ