Üniversitemizde Akademik Biniş Takdim Töreni Düzenlendi

Üniversitemizde Akademik Biniş  Takdim Töreni Düzenlendi
06 Şubat 2024
Üniversitemizde 2023 yılında öğretim üyeliğinde Dr. Doç. ve Prof. olan öğretim üyelerimiz için “Akademik Biniş Takdim Töreni” gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende, akademik yükseliş gösteren 30 öğretim üyemize binişleri takdim edildi.

 

Törene Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sait Taylan, dekanlarımız, yüksekokul müdürlerimiz, Genel Sekreterimiz Senar Hatim, akademik ve idari personelimiz katıldı.

 

Törenin açılış konuşmasını yapan üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sait Taylan: “Bugün üniversitemizde ilk defa gerçekleştirilen akademik biniş/cübbe giyme törenine hepiniz hoş geldiniz. Bugünün bizim için bir başka anlamı da var.  Bugün 6 Şubat depreminin yıl dönümü. Maalesef meydana gelen depremde çok ciddi kayıplar yaşadık. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor, hayatta kalanlara da sabırlar diliyorum.  Deprem, ülkemizin bir gerçeğidir. Ülkemizin jeolojik yapısı geçmişte olduğu gibi gelecekte de deprem üretecektir. Bizler, yapacağımız bilimsel çalışmalarla depremin muhtemel etkilerini azaltabiliriz.” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Taylan, 2023 yılında akademik yükselme kaydeden öğretim üyelerini tebrik ederek, sözlerini tamamladı.

 

Tören, akademik kadrolarda yükselen akademisyenlerin toplu fotoğraf çekiminden sonra sona erdi.

Haber Galeri