Üniversitemizde Kadına Yönelik Şiddet Farkındalığı Eğitimi, Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar ve İş Hayatında Mobbing Konulu Seminer Verildi

18.11.2022
Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Kadın ve Toplum Seminerleri kapsamında "Kadına Yönelik Şiddet Farkındalığı Eğitimi, Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar ve İş Hayatında Mobbing" konulu seminer düzenlendi.
Üniversitemiz Zeynelbey Yerleşkesi Merkezi Derslikler Binası Abdurrahim Zapsu Konferans Salonu’nda düzenlenen seminere, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada, Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ümmügülsüm Polat, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.
 
Programda bir konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş; “Kadına şiddet, kadına iş hayatında mobbing gibi konuların konuşulması ve öğrenilmesi gerektiği kanaatindeyim. Kadın bir yerde varsa orada merhamet, sevgi, güzellik, vicdan, insanlık ve adalet vardır. Bazı hususlarda kadınların erkeklerle mukayese edilemeyecek kadar güzel vasıfları vardır. Bununla birlikte kadın ve erkeği birbiriyle yarıştırmaya ve birbirleriyle çatıştırmaya başladığımız anda kaybetmişizdir. Bir kesimi hayatımızın tam merkezine koyup diğer kesimi de hayattan koparmadan bir bütünlük içerisinde ve hayattaki yapılması gereken şeyleri ve rolleri birbiriyle çatıştırmadan hayatı sürdürmemiz gerekiyor. Eğer bunu yapabilir ve gelecek nesilleri böyle büyütebilirsek kadınlara daha güzel bir hayat sunmuş oluruz” dedi.
 
Seminere konuşmacı olarak katılan Çukurova Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan ise Kadına Yönelik Şiddet Farkındalığı Eğitimi, Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar ve İş Hayatında Mobbing konuları ile ilgili sunum eşliğinde katılımcılara bilgi verdi.
 
Seminerin sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erdoğan Bada programa katkılarından dolayı Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan’a teşekkür belgesi verdi.