Üniversitemizde “Öfke Nöbetleri” Konulu Seminer Düzenlendi

08.04.2022
Üniversitemiz Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Tartışmalar, Öfke Nöbetleri, Anlaşmazlıklar... Hem De En Sevdiklerimizle. Peki, Neden?" konulu seminer düzenlendi.
Üniversitemiz Zeynelbey Yerleşkesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Abdurrahim Zapsu Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Çağla Pınar Tuncer,  Psikiyatrist Uzm. Dr. Mert Sinan Bingöl, akademik ve idari personelimizin yanı sıra öğrencilerimiz katıldı.
 
Psikiyatrist Uzm. Dr. Mert Sinan Bingöl, “Öfke Nedir? Eğitim Durumuna Göre, Yaşa Göre ve Cinsiyete Göre Öfke Durumları Nelerdir? Öfkenin Neden Olduğu Sağlık Sorunları Nelerdir? Öfkeyi Ortaya Çıkaran Durumlar, Öfkeye Neden Olan İçsel ve Dışsal Durumlar, Öfkenin Biyolojik ve Genetik Faktörleri” gibi konu başlıklarında katılımcılara bilgi verdi.
 
Seminer soru-cevap kısmının ardından Arş. Gör. Pınar Ertunç Onay’ın, Psikiyatrist Uzm. Dr. Mert Sinan Bingöl’e programa katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi.