Cumhurbaşkanı Başdanışmanlarından İlimize Ziyaret

30.09.2021
Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Prof. Dr. Sayın M.A. Yekta Saraç, Dr. Sayın İsrafil Kışla ve Sayın İhsan Şener, çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimizi ziyaret ettiler.
Bu kapsamda ilimizde ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Sayın M.A. Yekta Saraç, ilk olarak Üniversitemiz Yüksekova Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek burada akademik personellerimizle bir toplantı gerçekleştirdiler. Toplantıda Yüksekova’da Yükseköğretim ile ilgili birtakım projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
 
Daha sonra Hakkari merkeze geçen Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Prof. Dr. Sayın M.A. Yekta Saraç, Dr. Sayın İsrafil Kışla ve Sayın İhsan Şener Hakkari Valisi Sayın İdris Akbıyık’ı makamında ziyaret ettiler.
 
Valilik ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Sayın M.A. Yekta Saraç, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş’i makamında ziyaretlerinin ardından Üniversitemiz Rektörlük konferans salonunda gerçekleşen toplantıda akademik personellerimizle bir araya geldi.
 
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, sunum eşliğinde üniversitemizin akademik ve fiziksel gelişim süreci ile ilgili bilgiler verdi.
 
Ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Sayın M.A. Yekta Saraç, Akademik personellerimizle bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Sayın M.A. Yekta Saraç’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya; Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yakup Çiçek, Genel Sekreterimiz Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Ersalı, Öğretim Üyelerimiz, Daire başkanlarımız ve akademik personellerimiz katıldılar.
 
Gerçekleştirilen toplantının ardından geceyi Üniversitemiz Kadir Has Sosyal Tesisler Konuk Evinde geçiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Prof. Dr. Sayın M.A. Yekta Saraç, Dr. Sayın İsrafil Kışla ve Sayın İhsan Şener sabah kahvaltısında Hakkari Valisi Sayın İdiris Akbıyık, İl Protokolü ve STK Temsilcileri ile bir araya geldiler.  
 
Daha Sonra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç ve Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş Zeynel Bey Merkez Yerleşkesi, Meydan Medresesi ve Çölemerik Meslek Yüksekokulumuzda incelemelerde bulundu.