Rektörümüz Çukurca 3. Foto Safari ve Doğa Sporları Festivaline Katıldı

05 Eylül 2021
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Çukurca ilçemizde düzenlenen Çukurca 3. Foto Safari ve Doğa Sporları etkinliklerine katılarak ilçede tamamlanan spor tesisleri ve yapıların toplu açılış töreninde yer aldı.
Çukurca Cumhuriyet Caddesi üzerinde düzenlenen açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun mesajı okundu. Tören, Vali İdris  Akbıyık ve protokol üyelerinin açılış konuşmalarıyla devam etti.
 
Reng-i Hakkari Sanat Topluluğu gösterisinden ve fotoğraf yarışması jüri üyelerine plaket takdiminden sonra, ilçede yapımı tamamlanan spor tesisleri, butik otel, taziye evi ve restore edilen tarihi Emir Şaban Camisi'nin toplu açılışı gerçekleştirildi.
 
Törene; Hakkari Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Hakkari Milletvekili Husret Dinç, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Çukurca Kaymakamı Hasan Kurt, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, kurum amirleri, fotoğraf tutkunları ve vatandaşlar katıldı.
 
Törenden sonra Vali İdris Akbıyık, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş ve beraberindekiler açılışı yapılan tesis ve yapılarda incelemelerde bulundu.