Üniversitemizde “Fiziksel Aktivite ve Covid-19’da Egzersiz” Konulu Seminer Düzenlendi

21 Haziran 2021
Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Fiziksel Aktivite ve Covid-19’da Egzersiz” konulu seminer dizisinin birincisi düzenlendi.
Dr. Öğr. Üyesi Neşe Ataman Bor’un koordinatörlüğünde, Üniversitemiz Zeynel Bey Yerleşkesi Merkezi Derslikler Konferans salonunda gerçekleşen seminere; Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mehmet Sait Taylan, Dr. Öğr. Üyesi Neşe Ataman Bor ile Üniversitemiz akademik ve idari personelleri katıldı.

Üniversitemiz Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Arş. Gör Aylin Demir tarafından sunum şeklinde gerçekleşen seminerde; Fiziksel aktivite ve düzenli egzersizin sağlığımız üzerinde etkileri ile COVİD-19 döneminde egzersizin koruyucu ve tedavi edici etkilerinin yanı sıra COVİD-19 sürecinde yapılabilecek solunum, germe, kuvvetlendirme, masabaşı hareketleri, çocuk ve yaşlılar için yapılabilecek egzersizler hakkında detaylı bilgi sunuldu.

Soru-cevap şeklinde devam eden seminer, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi. Neşe Ataman Bor tarafından Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Arş.Gör Aylin DEMİR’e teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.