Üniversitemiz İle İl Afet ve Durum Müdürlüğü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

05 Mart 2021
Üniversitemiz ile Hakkari İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) arasında “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında yürütülecek afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetlerine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.
Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada ile Hakkari İl Afet ve Acil Durum Müdürü Resul Karadeniz tarafından imzalanan protokol kapsamında, ülkemiz genelinde afet ve acil durum farkındalığı artırılarak afet risklerinin azaltılmasına yönelik yapılacak işbirliği çerçevesinin belirlenmesinin yanı sıra Üniversitemiz idari birimleri, öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz ile afet ve acil durumlara hazırlık çalışmalarının yapılması ve “2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında yürütülecek faaliyetlerin koordineli olarak yürütülmesi hedeflenmektedir.
 
Rektörlük hizmet binasında gerçekleştirilen protokolde, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Bada, Genel Sekreterimiz Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Ersalı ve Hakkari İl Afet ve Acil Durum Müdürü Resul Karadeniz afet ve acil durumlarla ilgili yapılacak eğitim ve faaliyetler hakkında bilgi alış verişinde bulundular.