Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız Üniversitemizi Ziyaret Etti

11 Şubat 2021
YÖK Anadolu Projesi kapsamında Üniversitemiz ile eşleşen Gazi Üniversitesi ile birinci koordinasyon toplantısı yapıldı.
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız’ın yanı sıra Gazi Üniversitesi Eğitim, Öğretim ve Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Prof. Dr. İhsan Kalenderoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Aruntaş YÖK Anadolu projesi kapsamında üniversitemizi ziyaret ettiler.
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın iştirakiyle gerçekleştirilen “YÖK Anadolu Projesi”nin tanıtım toplantısının ardından Üniversitemiz proje kapsamında Gazi Üniversitesi ile İnşaat Mühendisliği alanında eşleşmişti. Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız'ın öncülüğünde her iki üniversitenin YÖK Anadolu Projesi koordinatörlüğü bir araya gelerek projenin detayları üzerine görüştüler.
 
Toplantıya; Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Gazi Üniversitesi Eğitim, Öğretim ve Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Prof. Dr. İhsan Kalenderoğlu, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Aruntaş, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Gündoğmuş, Üniversitemiz YÖK Anadolu Projesi Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Mesut Sert, Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Muhterem Demiroğlu katıldı.
 
Toplantı, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş’in açılış konuşmasıyla başladı. YÖK Anadolu Projesi kapsamında Hakkari Üniversitesi’nin Ankara’daki en köklü ve kıdemli iki üniversitesi olan Gazi ve Ankara üniversiteleriyle eşleştirildiğini ifade eden Rektörümüz: " İnşallah bu proje kapsamında eğitim-öğretim, AR-GE ve daha farklı alanlarda bu iki üniversitemizle birlikte iyi şeyler yapacağız. Bu anlamda YÖK Anadolu Projesi bize çok ciddi katkı sunacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşecek çalışmalardan çok olumlu sonuçlar çıkacağına inanıyorum." dedi. Rektörümüz, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve ekibinin üniversitemize yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız : "Gazi Üniversitesi,1926 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu. Üniversitemizin 95. yılında böyle bir projenin tevafuk etmesi çok güzel oldu. Proje kapsamında Hakkari ve Bayburt üniversiteleriyle eşleştirildik. Gazi Üniversitesi olarak biz Hakkari Üniversitesi ile İnşaat Mühendisliği alanında eşleştik ve Üniversitemizin gerek Mühendislik Fakültesi gerekse Teknoloji Fakültesi’nde inşaat mühendisliği bölümleri var. Her iki bölümümüzle Hakkâri Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü güçlendirmek ve desteklemek istiyoruz. Bu proje kapsamında yapılması gereken her iki üniversitenin de birbirlerinin güçlü yönlerinden istifade etmesidir." dedi. Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, el birliğiyle Hakkari Üniversitesi’nin yükselmesine katkı sağlayabileceğini ve bu işbirliğinin zaman içerisinde farklı çalışmalara da zemin hazırlayacağını ifade ettiler.
 
Rektörlerin konuşmasının ardından toplantı projede görevli akademisyenlerin proje detaylarını görüşmesiyle devam etti.
 
Koordinasyon toplantısının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberlerindeki heyet ile Hakkari Valisi Sayın İdris Akbıyık'ı ve İl Emniyet Müdürü Sayın  Atanur Aydın'ı  makamlarında ziyaret ettiler.