Hakkari’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

29 Ekim 2020
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, Cumhuriyetimizin ilanının 97. yılı münasebetiyle düzenlenen “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına” katıldı.
Valilik binası önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajının okunmasıyla devam etti.
 
Kutlamalara Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris AKBIYIK, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Muammer ALPER, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet ÇINAR,  Hakkari Dağ ve Komando Tugayı Komutan Vekili Albay Bora GÜRGAN, Vali Yardımcıları Aziz GÖLBAŞI, Mustafa Emre KILIÇ ve Tevfik KUMBASAR, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul DURMAZ, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet KAVUKCU, İl Emniyet Müdürü Atanur AYDIN’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık’ın yaptığı konuşmanın ardından şiirlerin okunması, müzik dinletisi, halk oyunları ve dans gösterileriyle devam eden program geçit töreni ve fotoğraf çekimi ile son buldu.