Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Kasapoğlu Hakkari’de Rafting Yaptı

26 Ekim 2020
Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Rafting 2´nci Ayak Şampiyonası’nın startını vermek üzere ilimizi ziyaret etti.
Hakkari'yi ziyaret için gelen  gelen Sayın Bakanımız, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Parti Hakkari Milletvekili Husret Dinç, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, ilçe kaymakamları ve kurum amirleri tarafından karşılandı.
 
İlk olarak valiliğini ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hakkari'de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu: "Bugün Hakkari'de çok önemli bir organizasyon gerçekleşiyor. Rafting şampiyonası ilk kez Zap Suyu'nda gerçekleşecek. Artık Hakkari'nin terörden, her türlü sorundan en güzel şekilde temizlendiğini, kardeşlik ve sevgi ortamının ortaya çıktığını görüyoruz. Burada her çeşit sporun, özellikle doğa sporları, kış sporları gibi sporların en güzel şekilde gerçekleşeceğine dair de çalışmalarımız var. Ben bu vesileyle sporun dönüştüren ruhunu, burada en güzel şekliyle ortaya çıkmasından dolayı duyduğum mutluluğu da ifade etmek istiyorum." dedi.
 
Bakanımız Sayın Kasapoğlu, daha sonra Kent Park'ta Türkiye Rafting 2'nci Ayak Şampiyonası’nın açılış törenine katıldı. Hakkari Depin mevkiinde düzenlenen rafting alanına gelen  Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  Zap Suyu kenarında bota binerek farklı illerden gelen sporcularla rafting yaparak şampiyonanın startını verdi.