Hakkari Üniversitesi Zap Vadisine Bisiklet Turu Düzenledi

23 Temmuz 2020
Hakkari Üniversitesi tarafından bisiklet turu ve doğa yürüyüşü düzenlendi.
Hakkari Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ve yoğun bir katılımın sağlandığı bisiklet turu ve doğa yürüyüşü Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey Yerleşkesinden başlayıp Çukurca yolu üzerinde bulunan Ağaçdibi köyünün girişinde son buldu.
 
Başlangıç yeri olan Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey yerleşkesinde konuşma yapan Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer PAKİŞ: ''Spor yapmak, sağlıklı ve zinde kalabilmek için hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. İnsanlar kişisel yaşamlarına göre zevk aldıkları sporları yapmaktadırlar. Hakkarinin doğal güzellikleri bu bölgede size birçok doğa sporunu yapabilme fırsatını sunuyor. Bugün burada sporcularımız, kentimizde faaliyet sürdüren doğa ve spor kulüplerimizle bisiklet turu ve doğa yürüyüşü yaparak kentimizin güzelliklerini huzur içinde  yeniden hissedeceğiz. Böyle bir etkinliği hep beraber gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca sportif faaliyetlerimiz esnasında bizlere destek olan İl Emniyet Müdürlüğümüze, İl Jandarma Komutanlığımıza ve İl Sağlık Müdürlüğümüze şahsım ve Üniversitem adına teşekkür ederim. Güzel bir gün geçirmenizi diliyoruz." dedi. 
 
Yaklaşık 50 bisikletçinin katıldığı bisiklet turu, Hakkari Çukurca karayolunun 20. kilometresinde belirlenen bir noktada son buldu. 30 trekkingçinin katılımı ile Hakkari Üniversitesi Zeynel Bey Yerleşkesinde başlayan doğa yürüyüşü ise Depin mevkiinde sona erdi.
 
Etkinlik Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer PAKİŞ'in katılımları ile verilen yemek ile sona erdi.