Hakkâri Üniversitesi Akademik ve İdari Personelleri ile Çocuklarına Kayak Eğitimi Verildi

23 Ocak 2020
Hakkâri Üniversitesi akademik ve idari personelleri ile çocuklarına yönelik 2 Bin 800 rakımlı Hakkâri Mergabütan Kayak Merkezi’nde “Kayak Eğitimi” verildi.
Hakkâri Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde  Hakkâri Mergabütan Kayak Merkezinde verilen eğitimlerden 160 katılımcı faydalandılar.
 
Hakkâri Üniversitesi kayak eğitmenleri tarafından katılımcılara uygulamalı olarak temel teknikler, kar sapanı stili, durma teknikleri ve dengeyi sağlama eğitimleri verildi.
 
Eğitimlerin ardından Mergübütan Kayak Merkezinde kayak eğitimini tamamlayan katılımcılara Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan BADA, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Emin YILDIRIM ile kayak eğitmenleri tarafından katılımcılara belgeleri takdim edildi.
 
Sertifika töreninde konuşan Hakkâri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Erdoğan BADA: “Eğitimlerde önemli olan sürekliliğin sağlanması ve yakalanan bu sürekliliğin ardından dünyada Türkiye’nin sesini duyurabilecek, Türkiye’yi temsil edebilecek sizler gibi değerli kayakçıların yetişmesini umuyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, hayatlarınızda başarılar dilerim.” dedi
 
Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından belge takdimi ile eğitimler sona erdi.