Hakkari Üniversitesinde “Girişimcilik” Semineri Düzenlendi

21 Ekim 2019
Hakkari Üniversitesi Girişimcilik Topluluğu tarafından “Girişimcilik” konulu seminer düzenlendi.
Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü Konferans salonunda düzenlenen seminere; Hakkari Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Yusuf ERSALI, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Sait TAYLAN, akademik-idari personeller ile öğrenciler katıldı.
 
Girişimcilik Topluluğu danışmanı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Serdar ÖZDİNÇ’in açılış konuşması ile başlayan seminere Marka Danışmanı ve Sosyal Girişimci İsmail Hilmi ADIGÜZEL konuşmacı olarak katıldı.
 
Sosyal Girişimci İsmail Hilmi ADIGÜZEL; sosyal girişimcilik nedir, sosyal girişimciliğin önemi, nasıl sosyal girişimci olunur gibi konularda yurt içi ve yurt dışındaki girişimci insanların hayatlarından ve kendi hayatından örnekler vererek gençlerin kendilerini nasıl geliştirebileceklerini hiçbir şey için geç olmadığını, hayata atılmanın kolay yollarının olduğunu, üniversite öğrencilerinin kendilerini daha da geliştirebileceğini ve sürekli aktif durumda adım adım azimle çalışarak hayatta güzel yerlere gelebileceklerini vurguladı.
 
Seminer, soru cevap bölünün ardından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Sait TAYLAN'nın teşekkür belgesi takdimi ve öğrencilerle yapılan hatıra fotoğrafları çekimi ile sona erdi.