Hakkari´de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

17 Temmuz 2019
Üniversitemiz akademik ve idari personelleri, Hakkâri’de "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla düzenlenen programa katıldılar.
Programa Valimiz İdris AKBIYIK, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erdoğan BADA, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Engin KARDEŞ, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet ÇINAR, Vali Yardımcıları Cüneyt EPCİM, Aziz GÖLBAŞI ve Mustafa DURUK, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yavuz ÖZTÜRK, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, Durankaya Beldesi Belediye Başkanı İsmail DEMİRCİ, STK temsilcileri, kurum müdürleri, akademik-idari personellerimiz ve vatandaşlar katıldı.
 
Program, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden Hakkari valiliği önüne kadar devam eden "Milli Birlik Yürüyüşü" ile başladı. Hakkari Valiliği önünde son bulan yürüyüşün ardından Valimiz İdris AKBIYIK ve beraberindeki protokol üyeleri "15 Temmuz Fotoğraf Sergisini" dolaştılar.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı 15 Temmuz Belgeseli, Şehit Ömer HALİSDEMİR anısına sunum, 15 Temmuz Hakkâri gecesi ve Yeni Kapı mitingi sunumunun yapıldığı programda, İl Müftülüğünde görevli imamlar tarafından ilahiler seslendirildi ve İl Müftüsü Faruk GÜRBÜZ tarafından şehitlerimiz için dua okundu.
 
Protokol üyeleri ve vatandaşlarımız, gece saat 03.07’de Hacı Sait Camii’nde kılınan sabah namazında bir araya gelerek şehitlerimiz için dua ettiler. Program, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından protokol üyeleri ve vatandaşlarımıza verilen çorba ikramı ile sona erdi.