1. Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Sektör Çalıştayı

13 Haziran 2019
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında, Hakkari´de faaliyet gösteren sektörlerin karşılaştıkları problemlerin tespiti ve bu problemlerin çözümlerine yönelik “1. Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Sektör Çalıştayı” Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda beş sektör için beş oturum halinde gerçekleştirildi.
Hakkari Valiliği, Hakkari Üniversitesi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB Müdürlüğü, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası, DAKA Hakkari Yatırım Destek Ofisi, Hakkari Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, İŞ KUR İl Müdürlüğü ve SGK İl Müdürlüğü tarafından desteklenen ve organize edilen çalıştayda imalat, gıda, maden, enerji, otomotiv, tamir ve onarım gibi sektörlerin temsilcileriyle bir araya gelindi. 
 
İki gün süren çalıştaya; çok sayıda sektör temsilcisi, akademisyen ve paydaş kurumların temsilcileri katılım sağladı.
 
Çalıştayda, Hakkari Üniversitesinden KÜSİ İl Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Halil GÖR, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Murat KOCA ve KOSGEB Müdürü Cihat GÜR, KÜSİ’nin tanıtımı ve işlevi, teşvik ve destekler hakkında birer sunum yaptılar. Her sektörün ayrı olarak değerlendirildiği ve akademisyenlerin moderatörlük yaptığı oturumlarda, sektör temsilcileri ve katılımcı kurumların temsilcilerinin buluşması sağlandı. Sektörlerin problemleri ve çözüm önerileri tartışılarak sonuç raporu hazırlandı. 
 
Hazırlanan çalıştay raporunun ilgili mercilerle paylaşılarak sonuç odaklı faaliyetlerin gerçekleştirileceği ve çalıştayın gelecek yıllarda da tekrarlanacağı ifade edildi.