Şehit Olan 3 Askerimiz Törenle Son Yolculuklarına Uğurlandı

05 Mayıs 2019
Şehit olan askerlerimiz, Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törenle son yolculuklarına uğurlandılar.
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, 04.05.2019 günü Derecik İlçesi Distepe Üs Bölgesinde vatanımızı korurken şehit olan  Piyade Sözleşmeli Er Servet AKKUŞ,  Piyade Sözleşmeli Er Ethem BARIŞ ve Piyade Sözleşmeli Er Mehmet ERDOĞAN için Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törene katıldı.
 
Törene; İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, Valimiz İdris AKBIYIK, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şebnem KARAASLAN, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İLBAŞ, Yüksekova 3. Tümen Komutanı Tümgeneral Metin TOKEL,  Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Komando Albay Hamdi Ünal AKMEŞE, Vali Yardımcıları Cüneyt EPCİM, İdris KOÇ ve Mustafa DURUK, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri ÖZTÜRK, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, kamu kurum amirleri ile polis ve askeri personeller katıldı.
 
Saygı duruşu ile birlikte şehit askerlerimizin naaşları tören alanına getirilerek özgeçmişleri okundu. Yapılan duanın ardından şehitlerimizin Türk bayrağına sarılı naaşları helikopterle Yüksekova ilçesine gönderildi. Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanında yapılan uğurlama töreni ile kahraman şehitlerimiz uçakla memleketlerine uğurlandı.