Hakkari’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

08 Mart 2019
Hakkâri Valiliği ile Aile Sosyal Politikalar Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlama programına Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ ile eşi Melike PAKİŞ katıldı.
Atatürk Kültür Merkez’inde düzenlenen kutlama programına; Valimiz İdris AKBIYIK, eşi Sevim AKBIYIK, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ ,eşi Melike PAKİŞ, Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa BALIK, Vali Yardımcıları Mustafa PALA, Mustafa DURUK ve Aziz GÖLBAŞI, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri ÖZTÜRK, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih KAYA’nın yanı sıra kurum amirleri ile çok sayıda misafir katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programı, Valimiz İdris AKBIYIK’ın eşi Sevim AKBIYIK’ın konuşmasıyla devam etti.
 
Daha sonra Valimiz Sayın İdris AKBIYIK, yılın annesi ödülüne layık görülen Zübeyde ÖZATAK’a, Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM ise yılın fedakâr annesi seçilen Peru KAHRAMAN’a ödüllerini takdim ettiler.
 
Program, “8 Mart’ta Sokağın Nabzı" adlı slayt gösteriminin izlenmesi, müzik dinletisi ve verilen kokteyl ile sona erdi.