Üniversitemiz 3. Kar Festivaline katıldı

04 Mart 2019
Üniversitemiz; Hakkari Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hakkâri Belediyesi işbirliği ile düzenlenen 3. Kar Festivaline katıldı.
Hakkari Mergabütan Kayak Merkezinde düzenlenen 3. Kar Festivaline Valimiz İdris AKBIYIK, eşleri Sevim AKBIYIK, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, eşleri Melike PAKİŞ, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin TOKEL, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer ALPER, Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa BALIK,  Vali Yardımcıları Mustafa PALA ve Aziz GÖLBAŞI, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri ÖZTÜRK, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU ile kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Festival, sporcuların meşaleli kayak gösterileri, dağcılar tarafından Şivekür Tepesinden kayak merkezine yapılan yürüyüş, sporcuların karda rafting gösterisi, güreş müsabakası ile Reng-i Hakkâri Sanat Topluluğu, dengbejler (ozanlar), sanatçı Aydın Aydın ve diğer yerel sanatçıların birbirinden güzel şarkıları eşliğinde çekilen halaylarla devam etti.
 
Öğrencilerimiz ve misafirlerimizi karşılamak üzere Üniversitemiz adına 3. Kar festivalinde çadır kuruldu. Üniversitemiz hakkında bilgi vermek üzere akademik-idari personellerimiz ve öğrencilerimiz stantda görev aldılar. Üniversitemiz tarafından hazırlanan yayınlar, standımızda sergilendi. Üniversitemiz standını Sayın Valimiz ve protokol üyeleri, sanatçı Aydın Aydın, şehir dışından gelen misafirler ziyaret etti. Yoğun ilgi gören Üniversitemiz çadırına gelen öğrencilerimiz ve personellerimiz şarkılar, türküler eşliğinde eğlendiler.
 
Festival, yemek ikramıyla son buldu.