Rektörümüz Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne Katıldı

06 Ocak 2019
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Sarıkamış Harekatı’nın 104. yılı kapsamında Hakkari Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezinde düzenlenen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” programına katıldı.
Anma yürüyüşüne; Valimiz İdris Akbıyık, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Vali yardımcıları Mustafa Pala, İdris Koç, Mustafa Duruk, İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, Genel Sekreterimiz Kerim Akar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, İl Müftüsü Faruk Gürbüz, akademik-idari personellerimiz, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı dolayısıyla, Hakkari Otluca Köyü yol ayrımında başlayan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü, Hakkari Mergabütan Kayak Merkezine kadar devam etti. Yürüyüşün sonunda Valimiz İdris Akbıyık günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından Sarıkamış şehitlerimiz için İl Müftüsü Faruk Gürbüz tarafından dualar okundu. Anma programı, verilen yemek ikramıyla son buldu.