Üniversitemizde Öğrencilerimize Yönelik Söyleşi Düzenlendi

24 Aralık 2018
Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi “Zap Havzasında Yetişmiş Bilginler ve Edipler, Sosyal Medya ve Gençlik ile Kısa Film ve Yönetmen” konularının ele alındığı bir söyleşi düzenledi.
Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşen söyleşi programına; İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Saim GÜNDOĞAN, akademik-idari personellerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.
 
Arş. Gör. Yaşar KAPLAN; “Zap Havzasında Yetişmiş Bilginler ve Edipler” konulu konuşmasında Üniversitemizde gerçekteştirilen I. Uluslararası Zap Havzası Uleması Sempozyumuna değinerek Zap havzasında yaşayan alimler, medreseler ve tarihleri hakkında bilgi aktararak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
 
Ardından Arş. Gör. Bilal KARTAL; “Sosyal Medya ve Gençlik” konusunu ele alarak sosyal medyanın iyi ve kötü yanları hakkında bilgi verdi. Sosyal medyanın gerektiğinden fazla kullanılmasının insan sağlığını da etkiliyebileceğini söyledi. Bunun yanında internet bankacılığına da değinerek güvenli internet kullanımı tavsiyesinde bulundu.
 
Son olarak Öğr. Gör. Murat ADIYAMAN'ın Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde çektiği kısa filmi gösterildi. Kısa film gösteriminin ardından öğrencilerden film hakkındaki görüşlerinin kendisine aktarılması istendi. Ardından Öğr. Gör. Murat ADIYAMAN; kısa film nedir, kısa film çekilirken neler yapılır, yönetmenin görevleri nelerdir ve  film çekmenin zorlukları hakkında bilgi verdi.
 
Söyleşi verilen kokteyl ile son buldu.