Rektörümüz, Tayinleri Çıkan Komutanlar Onuruna Verilen Veda Yemeğine Katıldı

18 Ağustos 2018
Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş, Hakkâri Valiliği tarafından tayinleri çıkan Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre TAYANÇ, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, Şemdinli 34. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdoğan BAYKAL ve Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar ERSAY onuruna verilen veda yemeğine katıldı.
Hakkâri Evi’nde verilen yemeğe; Vali Cüneyit Orhan TOPRAK, eşleri Dr. Funda TOPRAK, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Metin TOKEL, göreve yeni başlayan Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Muammer ALPER, Şemdinli 34.Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Rafet KILIÇ, Hakkâri Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, Adalet Komisyonu Başkanı Semih DOĞAN, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, Hakkâri Baro Başkanı Av. Zeydin KAYA ve tayinleri çıkan komutanlar Tuğgeneral Emre TAYANÇ, Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, Tuğgeneral Erdoğan BAYKAL ve Tuğgeneral Bahtiyar ERSAY katıldı.
 
Yemekte konuşma yapan Vali Cüneyit Orhan TOPRAK, iki yıldır memleket ve vatan savunması için beraber görev icra ettikleri çok kıymetli komutanlardan beş tanesinin bugün aralarından ayrılacaklarını belirttikten sonra tayinleri çıkan komutanlara Hakkâri’deki hizmetleri anısına plâket takdim ederek yöreye ait kilim hediye etti. Protokol üyelerinin tayinleri çıkan komutanlara çeşitli hediyeler takdim etmesinden sonra program sona erdi.