Rektörümüz 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programına Katıldı

16 Temmuz 2018
Hakkari Valiliği tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Millî birlik Günü" dolayısıyla anma programı düzenlendi.
Programa Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Dr. Funda Toprak Hanımefendi, Rektörümüz Prof. Dr. Ömer Pakiş,  Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre Tayanç, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Balık, Vali Yardımcıları Bekir Abacı ve Mehmet Nurullah Karaman, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yavuz Öztürk, Durankaya Beldesi Belediye Başkanı Fatih Keskin, STK temsilcileri, kurum müdürleri ve binlerce vatandaş katıldı.
 
 Program, Vali Toprak, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla Bulvar Caddesi üzerinden Valilik önüne kadar devam eden 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü yürüyüşü ile başladı. Ellerindeki Türk bayrakları ile yürüyen vatandaşlar zaman zaman tekbir getirerek Valilik binası önüne kadar yürüdü. Valilik önünde başlayan programda saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
 
Daha sonra 15 Temmuz belgeseli ve 15 Temmuz Hakkâri gecesi sunumunun yapıldığı programda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Yeni Kapı mitingi izlendi.
 
Hakkâri Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü İlahi Grubu’nun ilahi dinletisinin ardından Hakkâri Müftüsü Faruk Gürbüz tarafından şehitler ve güvenlik güçleri için dua yapıldı.
 
 Program saat 00:13’te tüm camilerde sala okunmasıyla sona erdi.